Artykuł w kwartalniku Bardziej Kochani

Kwartalnik „Bardziej Kochani” (107) 4/2023
str. 20 KOLOROWY ŚWIAT NINY

Kwartalnik jest dostępny w formie papierowej i PDF, cena 10zł

„Kwartalnik „Bardziej Kochani” to czasopismo podejmujące problematykę osób z zespołem Downa i ich rodzin. Powstało, by zintegrować ludzi borykających się z tym samym problemem, by wymieniać doświadczenia, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Z pisma tego szeroko korzystają młodzi rodzice, nauczyciele, terapeuci i inne osoby wspierające dzieci i rodziny osób z zespołem Downa.”

Kolorowy Świat Niny II. Wystawa i wernisaż 2023

4 listopada 2023r. (sob.) w Białymstoku, przy ul. Św. Rocha 3, dzięki życzliwości pracowników Centrum Aktywności Społecznej i Stowarzyszenia LUWIA, odbył się wernisaż „Kolorowy Świat Niny II 2023”. Wystawa prac Niny dostępna była od 29 października (N) do 25 listopada (sob.) w godz.: 8:00-20:00 (hol, I piętro). To pierwsza wystawa przedstawiona w tak szerokim zakresie tematycznym obejmująca prace z kilku lat. Podczas wernisażu, w dodatkowo udostępnionej sali konferencyjnej, mogliśmy wyeksponować nie tylko prace płaskie na papierze, czy płótnie, ale i przestrzenne na różnych materiałach. Interaktywna forma wernisażu została bardzo pozytywnie przyjęta. W centrum sali, w kameralnej strefie otoczonej sztalugami, można było zrobić własną kolorowankę czy poukładać puzzle z motywami prac Niny. Dziękujemy wszystkim, rodzinie, przyjaciołom, znajomym, gościom za tak liczne przybycie i przyjazną atmosferę. Dziękujemy każdemu, kto odwiedził wystawę, w tym uczniom i pracownikom szkół, za serdeczne rozmowy z Niną, wiele pytań świadczących o zainteresowaniu. W ciągu ostatnich lat Nina podzieliła się już wieloma swoimi pracami. Dziękujemy więc za wypożyczenie kilku z nich na czas wystawy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za życzliwą pomoc bez której taka wystawa by nie powstała.

Czytaj dalej

Konkurs „Czytanie jest the best” 2023

29 maja 2023 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli na ulicy Złotej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród przyznanych w ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Czytanie jest THE BEST”. Niny praca otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Nagrodę wręczył Tomasz Samojlik, autor m.in. serii książeczek o przygodach żuberka Pompika.