1,5% podatku dla Niny

   

Aby przekazać 1,5 % podatku w zeznaniu rocznym, w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) „ należy wpisać:

KRS 0000037904

„Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%”:

22060 Sobiech Nina

(UWAGA! Bez dopisania tych danych wpłata zostałaby zaksięgowana na konto główne fundacji. Prosimy dokładnie przepisać, nie dopisując żadnych dodatkowych znaków, ani wyrazów. Kolejność danych jest bardzo ważna.)

Materiały do wydrukowania (ulotki, wizytówki)

Informacje z PITax.pl:
Począwszy od rozliczeń za 2022 r. (zeznania roczne składane do 2 maja 2023 r.) przekażemy większą część podatku na wybraną przez nas organizację pożytku publicznego (podwyżka z 1 na 1,5% PIT).

Rozliczamy i wspieramy – przekaż 1,5%
W tym roku jak nigdy wcześniej ważne jest wspieranie organizacji pozarządowych. Zwiększenie z 1% do 1,5% wysokości przekazywanej kwoty wydaje się być sposobem na wyższe wsparcie celów charytatywnych. Nic bardziej mylnego!
W związku ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku oraz przerzuceniem części podatków na inne składki, od których nie odlicza się 1,5% dla OPP, wiele osób utraci prawo do przekazania odliczenia. Dlatego w tym roku dla organizacji dotychczas wspieranych przez uboższą część społeczeństwa liczy się dosłownie każdy grosz.
Rozliczenie w PITax.pl ma znaczenie dla organizacji, które wspieramy. Jest to kolejny powód, dla którego warto złożyć deklarację PIT za pośrednictwem www.pitax.pl.

W PITax.pl Polacy odliczają do 5x więcej ulg podatkowych*. Nie musisz wiedzieć, jakie ulgi Ci przysługują – PITax.pl wskaże je i wyjaśni. Nasz program za pomocą bardzo prostych pytań prezentuje możliwości obniżenia podatku. System pyta o Twoje źródła przychodów, tak abyś mógł świadomie odprowadzić podatki, nie narażając się na kary. PITax.pl opiekuje się podatnikiem od początku do końca – prowadzi, podpowiada, chroni przed błędami, a następnie przesyła przygotowany dokument do Urzędu Skarbowego i przekazuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

PITax.pl ma wprowadzone wszystkie zmiany Polskiego Ładu. Weryfikator sprawdza poprawność wypełnionych pól i zwraca uwagę na nietypowe sytuacje. W tym roku wprowadziliśmy szczegółowe podsumowanie, aby dokładnie wyjaśnić Ci każdy szczegół Twojego PIT-a. Dzięki temu możesz być spokojny, że Twoje zeznanie jest poprawne.

Jeśli wcześniej wybierałeś rządowy „Twój e-PIT”, pamiętaj że takie rozliczenie nie zwalnia Ciebie z odpowiedzialności za poprawność złożonego zeznania. W odróżnieniu od PITax.pl, poborca podatku nie ma interesu w dbaniu o Twoje #Niskie podatki w systemie “Twój e-PIT”. Po duże zwroty i #Naprawdę niskie podatki, zapraszamy na www.pitax.pl

Zyskują ci, którzy wiedzą
Polski Ład, podobnie jak usługa „Twój e-PIT”, miał być odpowiedzią na potrzeby podatników. Okazuje się jednak, że nowe przepisy nastręczały trudności nie tylko podatnikom, ale stanowią też wyzwanie dla doświadczonych księgowych i doradców podatkowych.

Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, oprócz intuicyjnego systemu do rozliczeń PIT, opublikowaliśmy cykl artykułów, które będą służyć pomocą w rozliczeniach z fiskusem. Dowiesz się z nich między innymi:
o pułapkach Polskiego Ładu dotyczących wspólnego rozliczenia z małżonkiem
o tym, jak rozliczać ulgę dla klasy średniej i czy Tobie ona przysługuje
jak rozliczać najem prywatny aby na nim nie stracić
czy powinieneś złożyć PIT-2 i jak to zrobić
jakie obciążenia fiskalne ciążą na poszczególnych formach opodatkowania przychodów/dochodów

Polski Ład 3.0 – najważniejsze zmiany obowiązujące od 2023 r.