Kolorowy Świat Niny II 2023

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę „Kolorowy Świat Niny II 2023” w Białymstoku, ul. Św. Rocha 3, budynek CAS (wejście od ul. Krakowskiej)

Wernisaż: 4 listopada (sob.), godz. 17:30 (sala konferencyjna, I piętro). Podczas wernisażu zostaną wystawione również prace nieobjęte wystawą.

Wystawa dostępna od 29 października (N) do 25 listopada (sob.) w godz.: 8:00-20:00 (hol, I piętro)

Zgłoszenia grup zorganizowanych: ninadajrybke@gmail.com

Nina Sobiech urodziła się z wadą genetyczną Trisomia 21 (Zespół Downa). Pomimo trudności zdrowotnych i opóźnionego rozwoju jest cierpliwa, wytrwała i niezmiernie radosna. W 2016 r. odkryła, że świat, który widzi w przepięknych barwach może pokazać innym kolorując obrazki. Od tej pory ta pasja intensywnie się rozwija. Prace Nina wykonuje na papierze, podkładzie welurowym, płótnie canvas, tworzywach sztucznych, metalu, kamieniach, ubraniach itd. Zainteresowała się też innymi technikami, jak bardzo pracochłonny haft diamentowy. Kolorowanie pozwala jej wyrażać emocje i uczucia, jest też formą relaksu, wyciszenia i codziennej terapii. Ogromną radością jest dla Niny wzbudzanie w ludziach uśmiechu i wzruszenia.

Na wystawę i wernisaż serdecznie zaprasza rodzina Niny i Stowarzyszenie LUWIA

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wypożyczenie na czas wystawy i wernisażu prac podarowanych im przez Ninę.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

plakat A4 do wydrukowania „Kolorowy Świat Niny II 2023”
Plik do druku – Pobierz

ulotki do wydrukowania „Kolorowy Świat Niny II 2023”
Plik do druku – Pobierz