Gry i zabawy

Jeżeli chcesz konstruktywnie i z korzyścią dla dziecka spędzić z nim przynajmniej 20 minut w ciągu dnia na nauce-zabawie bądź wówczas na wyłączność swojego dziecka. Nie patrz na zegarek i nie myśl co masz jeszcze do zrobienia, ciesz się tą chwilą razem z nim. Czas zabawy nie musi być wtedy długi. Do wielu zabaw można włączyć starsze i młodsze rodzeństwo i stworzyć zwyczaj wspólnych zabaw rodzinnych.
W zakładce Pliki do pobrania znajdziesz również pomoce do wydrukowania, które wykonaliśmy sami na własne potrzeby pracy z Niną.

   Nina zaprasza też na swoją stronę
A oto kilka przykładowych gier i zabaw:

Gry i zabawy manualne:

  • „chrupki” PlayMais – wspomaganie kreatywnego rozwoju
  • słomki konstrukcyjne Bamp
  • Colin Rose & Gordon Dryden ”Zabawy fundamentalne”, Wyd. Transfer Learning. Wydanie dostępne jest w pakietach, podzielone na małe, wygodne książeczki przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych (już od 0 lat) i na konkretne działy tematyczne. Na stronie (jedna zabawa na stronie – bardzo wygodna forma) jest opisana zabawa wraz z umiejętnościami, które dziecko dzięki niej nabywa. Zabawy rozwijają inteligencję, wrażliwość na sztukę, umiejętności manualne, logiczne i wiele innych. Świetnie jest pokazana praca z niemowlęciem przy pomocy plansz o konkretnych czarno-białych wzorach, które można samodzielnie wydrukować z załączonej płyty. Opis postrzegania przez dziecko w tym wieku jest równie interesujący.

Gry i zabawy w sieci:

Kontrola rodzicielska, bezpieczny internet: 

  • Bezpieczny internet (info dla dzieci na Sieciaki.pl) i wiele ciekawych tematów
  • Benjamin www.beniamin.pl demo i wersja do zakupu. Beniamin Freeware (ver. 1.4.188) darmowa wersja (Program w wersji 1.4.188 jest niedoskonały, blokuje niektóre nieszkodliwe strony i przepuszcza niektóre zakazane adresy, dlatego warto korzystać z opcji Biała i Czarna lista) na www.kontrola-rodzicielska.one.pl