Wystawa kolorowanek „Kolorowy Świat Niny”

Zapraszamy serdecznie na wystawę kolorowanek Niny.

Prace można oglądać w holu Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 17 (ZS nr 11) w Białymstoku  http://sp17bialystok.pl/ w godzinach pracy szkoły (do godz. 17). Otwarcie 5 czerwca (wt.) w godz. 12-15 podczas Festynu Rodzinnego.
To jedynie część prac Niny.
Zdjęcia sukcesywnie zamieszczamy na stronie: http://www.ninadajrybke.pl/galeria-fotografii/prace-niny/ 
Wydarzenie na Facebooku

Filmy

  Nasz dom
Bóg nie umarł    i   Bóg nie umarł 2
 Motyl i skafander
 Moja lewa stopa i 
recenzja na FilmWeb
Nick Vujicic – życie bez ograniczeń i Cyrk motyli
 Edward Nożycoręki i recenzja na FilmWeb
 Surferka z charakterem i recenzja na FilmWeb „Życie jest jak surfing. Kiedy spadniesz możesz znowu wejść na szczyt, bo nie wiesz co ci przyniesie następna fala. Jeśli wierzysz, wszystko jest możliwe, wszystko.” Bethany Hamilton
 Podaj dalej recenzja na FilmWeb
  Bezcenny darrecenzja na FilmWeb
 Szósty zmysł i 
recenzja na FilmWeb
 Siedem dusz i 
recenzja na FilmWeb
  Ostatnie wakacje / recenzja na FilmWeb

„Czy czeka nas koniec?” Film o obecnej sytuacji klimatycznej na Ziemi.

Film był dostępny bezpłatnie od 30.10 do 06.11, ale pozostała galeria. (źródło National Geographic)
„Czy czeka nas koniec?” to ostrzeżenie dla nas wszystkich. 

Dokument „Czy czeka nas koniec?”, którego producentami są Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens, Brett Ratner i James Packer, a producentem wykonawczym Martin Scorsese, inicjuje szeroką debatę na temat zmian klimatycznych na świecie. Reżyserem dokumentu jest laureat Akademii Filmowej Fisher Stevens, który pełni obowiązki producenta wraz ze zdobywcą Oscara, obrońcą środowiska naturalnego, Posłańcem Pokoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i aktorem Leonardem DiCaprio. „Uważamy, że nie ma obecnie bardziej aktualnego tematu na film dokumentalny, bo zmiany klimatyczne są najważniejszym problemem, przed jakim stoi współczesny świat” – podkreśla Monroe. „National Geographic wierzy, że filmy są w stanie zmieniać świat i taki właśnie cel przyświeca historycznej – pierwszej na naszym kanale i w całej branży – premierze filmu na międzynarodowych platformach cyfrowych i streamingowych. To potwierdza, jak niezwykły to dokument i jak bardzo wierzymy w siłę jego przekazu”

Anita Moorjani „Umrzeć by stać się sobą”

 
Anita Moorjani „Umrzeć by stać się sobą”

Dr. Wayne W. Dyer jest autorem ponad 35 ksiazek I uwazany jest za Ojca motywacji.Jego najnowsza ksiazka to Zyczenia spelnione ; Doskonalenie sztuki manifestacji.

Fragmenty wywiadu z Dr. Wayne Dyer:
Kiedy pisalem moja ostatnia ksiazke – Wishes Fulfilled, Anita Moorjani weszla w moje zycie, jakby tylko po to, aby umiescic wykrzyknik na tym wszystkim, co otrzymywalem poprzez swe pismo automatyczne. Historia Anity doskonale udowadnia, ze nie jestesmy ani tymi cialami, ani tez naszymi osiagnieciami lub stanem posiadania jestesmy jednoscia ze Zrodlem wszelkiego istnienia, ktore jest Bogiem. Ona przezyla to i opowiedziala tak pieknie i teraz mamy szczescie to przeczytac i zastosowac to wszystko, co Anita poznala w swej desperackiej walce z ostatnim stadium raka oraz swej podrozy powrotnej poprzez bezposrednie doswiadczenie Boskiej mocy uzdrawiania.

Anita Moorjani jest autorka Umrzec by stac sie soba; Moja podroz od raka w poblize smierci az do prawdziwego uzdrowienia” (Marzec 2012). Jest to jej pierwsza ksiazka. Mozna obejrzec video wywiadu z Anita tutaj  www.anitamoorjani.com. Bylem gleboko dotkniety ksiazka j.w. a nawet bardziej jeszcze moim osobistym zwiazkiem z autorka, Anita Moorjani, ktora weszla w moje zycie poprzez serie Bosko zaaranzowanych koincydencji.  Przez ponad 4 lata, postepujacy rak doprowadzil Anite do bramy smierci i poza nia do domu samej smierci,  poza jej progi i jej glowne wejscie, jesli tak to mozna nazwac. Anita opisala to wszystko w dokladnych szczegolach w swej przejmujacej do glebi ksiazce. Zachecam, abyscia ja przeczytali bardzo uwaznie i rozmyslnie, otwartym umyslem, ktory jest w stanie podwazyc wiele z waszych ulubionych wierzen, a juz specjalnie o tym co lezy poza tym swiatem, w tym co czesto nazywa sie zyciem pozagrobowym.
Otoczona przez najblizszych oraz druzyne medykow wyczekujacych na jej ostatni oddech lada chwile, Anita lezala w stanie glebokiej spiaczki (coma). Ale jednak zostala jej dana sposobnosc powrotu do swego ciala, zniszczonego rakiem wbrew wszelkim nadziejom oraz doswiadczenia niewiarygodnego uzdrowienia poprzez wehikul bezwarunkowej milosci. Co wiecej, pozwolono jej powrocic z przedsionka smierci po to, aby nam doniesc jak wyglada zycie po drugiej stronie tego cielesnego swiata i co wazniejsze, jak sie je odczuwa.
Jest to opowiesc o milosci ogromnej, bezwarunkowej milosci, ktora da wam odswiezone odczucie tego, czym naprawde jestescie , po co tutaj przyszliscie i jak mozecie pokonac wszelki strach i samo-odrzucenie, ktore definiuja wasze zycie. Anita  opowiada z niezwykla pasja o swoim raku, wyjasniajac dlaczego wierzy, iz musiala przejsc te zdradliwa droge w swoim zyciu, dlaczego czuje, ze zostala uzdrowiona i dlaczego powrocila.
To, co Anita odkryla podczas swego przejscia przez bramy smierci do innych dziedzin, w sposob godny uwagi wiaze sie  z tym wszystkim, co ja sam otrzymywalem w natchnionych chwilach podczas pisania mej ksiazki i podczas wykladow. Stalo sie jasnym dla nas obojga, ze Boska interwencja przejela akcje i zaaranzowala wypadki w taki sposob, ze ta kobieta zyjaca po drugiej stronie swiata, w kulturze zupelnie niepodobnej do mojej wlasnej, zostala eskortowana w moja swiadomosc i moje fizyczne zycie.
Poprzez serie cudownych zbiegow okolicznosci Anita zadzwonila z Hong Kongu do mego cotygodniowego programu radiowego w hayhouseradio.com , dajac mi szanse przeprowadzenia z nia wywiadu, ktory mogla slyszec cala planeta. Jestem szczesliwy, mogac ponownie dzielic sie jej historia z wami.

„29 darów które odmienią twoje życie” Cami Walker

 „29 darów które odmienią twoje życie” Cami Walker

Zmiana nawyków nastepuje poprzez działanie i ponoć wystarczy 28-29 dni (różne źródła), aby nowa umiejętność stała się odruchem. Ta książka to nie tylko dokładna instrukcja jak nauczyć się dokonywania zmian w swoim życiu. Podarowanie czegoś drugiemu człowiekowi wnosi w nasze życie coś więcej niż tylko radość i satysfakcję. Dar z serca wraca przynosząc … przeczytaj i spróbuj 🙂

„Niebo istnieje… Naprawdę!” i …

 Todd Burpo „Niebo istnieje… Naprawdę!”

Historia Prawdziwa. „Poruszająca historia małego chłopca, który w szczery, prosty i dziecięcy sposób opisuje swój pobyt w niebie. Każdy powinien przeczytać tę ciekawą, przekonującą książkę – dla tych gotowych na podróż do nieba będzie inspiracją; niepewnym zaś mały chłopiec wskaże słuszną drogę. Jak powiedział Colton: Niebo istnieje, naprawdę” (Don Piper, lektor i autor: 90 minut w Niebie). (źródło)
………………………………………………………………………………………..
 Todd i Sonja Burpo „Niebo zmienia wszystko”

Co zmieniłbyś w swoim życiu, gdybyś miał pewność, że cokolwiek się wydarzy, wszystko się dobrze, a nawet wspaniale skończy?
Niespełna czteroletni Colton, syn Todda i Sonji Burpo, odbył niezwykłą podróż do nieba i z powrotem, a jego rodzina została wystawiona na największą życiową próbę. W tych trudnych chwilach brakowało im pieniędzy, a rachunków i obaw tylko przybywało. Historia niebiańskiej podróży Coltona odmieniła ich życie, a książka Niebo istnieje… Naprawdę! – bestseller, który sprzedał się już w 8 milionach egzemplarzy na całym świecie – dała nadzieję ogromnej rzeszy czytelników. W opartych na fragmentach opisanej przez nich wcześniej historii, Todd wraz z żoną Sonją, która po raz pierwszy z perspektywy matki dzieli się swoimi odczuciami, opowiadają o tym, jak to zdarzenie wpłynęło na ich życie i losy milionów innych osób. Dzieląc się własnym doświadczeniem, a także przytaczając liczne historie swoich czytelników, starają się nam uświadomić, że niebo istnieje naprawdę, a wiara w to może pomóc w przetrwaniu bolesnych chwil, takich jak śmierć bliskiej nam osoby, utrata dziecka na skutek poronienia czy nawet aborcji. Sięgając po tę książkę na co dzień, nabierzemy przekonania, że niezależnie od tego, z jakimi trudnościami przychodzi nam się zmagać w życiu, u jego kresu czeka na nas wyjątkowy dar od Boga w postaci nieba. Tego możemy być pewni. „Niebo” to ostatnie słowo Boga, a wiara w jego istnienie zmienia wszystko. (źródło)
………………………………………………………………………………………..
oficjalna strona: www.heavenisforreal.net

Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne to przede wszystkim historia, która pozostanie i często się zdąża, że osoby, które jeszcze mają w pamięci wiele wspomnień (a pamięć naszych dziadków i pradziadków jest niezwykła) niespodziewanie szybko odchodzą. Zatrzymaj się w biegu codzienności i zachowaj chwile dla następnych pokoleń!

Przygotowanie rodzinnego drzewa genealogicznego to bardzo ciekawe doświadczenie odkrywania historii rodzinnych, poznawania kuzynów, którzy pomagają w uzupełnianiu gałęzi drzewa (takie znajomości nieraz mogą stać się bardzo ważne nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci), odbywanie podróży do miejsc związanych z naszą bliższą i dalszą rodziną. W naszych rodzinach („po mieczu” tj. od strony ojca i „po kądzieli” tj. od strony matki) drzewo genealogiczne przygotowywało niezależnie klika osób, dzięki którym nasze drzewo rozrosło się imponująco. Do wykonania drzewa można się zabrać zupełnie amatorsko i uczyć się stopniowo pojęć oraz sposobów na odszukiwanie danych i ich zamieszczanie. My wykonujemy nasze drzewo w programie graficznym, ale w internecie dostępne są gotowe programy i szablony, jak np. na stronie www.genealogiapolska.pl czy www.myheritage.pl (program można ściągnąć na komputer, wymaga rejestracji). A do ściągnięcia np. na www.dobreprogramy.pl. Nie testowałam tych programów osobiście. Drzewo może się składać z kilku niezależnych od siebie drzew rodowych. Zależy to od tego, jak głęboko siegają dane, do którego pokolenia wstecz. Mocno rozbudowane drzewa trudno jest ze sobą połączyć, a jeśli się to jednak uda może być problem z drukowaniem. Sa różne formy i kształty drzew: pionowe, poziome, promieniste  … (można je np. zobaczyć na www.myheritage.pl ale wydruki z tego programu są na zamówienie). Wybór formy to sprawa indywidualna, ale i praktyczna, zależy od tego czy drzewo ma być drukowane, pozostawione w formie elektronicznej, wysyłane w formie do wydruku, zamieszczane na stronie internetowej itd.

Przydatne pojęcia i informacje:

Drzewo genealogiczne – pojęcie * Relacje rodzinne – pojęcia

Jakie dane zbierać? Imiona, nazwiska, nazwisko rodowe, zdjęcia, daty urodzenia, śmierci, nazwę cmentarza (przydatne dane GPS miejsca), dane małżonka, jeśli drzewo nie jest rozbudowywane w tym kierunku, powód śmieci (choroba, śmierć w wyniku wypadku itd.).  Jeżeli jest taka możliwość i życzliwość ze strony krewnych warto zapisywać choroby występujące w rodzinie i wady genetyczne. Większość drzew ma ograniczone możliwości zapisywania danych, ale warto zbierać dodatkowe informacje i zapisywać znaczące wspomnienia. Jeśli nie w programie to warto założyć książkę adresową z adresami zamieszkania, e-mail i numerami telefonów. Utrzymywanie kontaktów na portalach społecznościowych daje możliwość uzyskania aktualnego kontaktu do danej osoby (zmiany adresów i nr tel. są obecnie powszechne).

Polecam zamieszczenie drzewa genealogicznego (stan na dzień narodzin dziecka) w pamiętniku pisanym od urodzenia do 18 r.ż. dziecka. To piękny prezent na 18-tkę 🙂

Przyjemnej zabawy i wielu wspomnień!