Puzzle dla maluszka

Nie przypuszczałam, że tak trudno jest dobrać odpowiednie pomoce do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Nina była na etapie prostych, podstawowych form i składania kształtów z dwóch do czterech elementów. Znaleźć krowę wyglądającą jak krowa stało się nie lada wyczynem, a puzzle dostępne w sklepach okazały się zbyt skomplikowane. Najczęstsze minusy to: zbyt wymyślne kształty, obrazki nieczytelne (raczej artystyczne niż edukujące), niepotrzebnie kolorowe tło pod obrazkiem, kształt zlewał się z tłem, książeczka o kolorach na stronie o czerwonym miała jeden czerwony element na wielokolorowym obrazku (sama miałam problem z identyfikacją o który kolor na tej stronie chodzi). Wiele minusów, więc praca z daną pomocą trudniejsza lub niemożliwa. Jedynym ratunkiem było samodzielne przygotowanie pomocy i ich drukowanie. Jeżeli zechcesz wykonywać pomoce samodzielnie może ci się przydać:

  • drukarka lub punkt z usługami druku
  • papier do drukarki zwykły i grubszy, np. 250g/m2 (na szczęście na rynku dostępne są różne grubości papierów, które dodatkowo można zabezpieczać laminując)
  • laminarka lub punkt, gdzie można zlecić taką usługę (laminarkę dostałam po okazyjnej cenie w sklepie Rossmann)
  • nożyczki lub gilotyna do przecinania (również kupiłam tanio w sklepie Rossmann). Gilotyna może dodatkowo posiadać funkcję nacinania linią przerywaną, falistą, wytłoczenia linii (przydatne do zaginania).
  • koperty lub teczki do przechowywania pomocy

W zakładce Pliki do pobrania znajdziesz pomoce do wydrukowania, np. proste puzzle z 2 i 4 elementów, kształty i ich cienie, dorysowywanie brakującej części na rysunku, dopasowywanie kształtów i kolorów. Kolekcja będzie sukcesywnie powiększana. Jeżeli twoje dziecko chciałoby pracować na innych kształtach, niż dostępne, napisz do nas, a przygotujemy nowe pomoce i umieścimy je na stronie. Możliwe wykonanie indywidualnych pomocy dla konkretnego dziecka -> kontakt.